İmaj Danışmanı

İmaj Danışmanı Olmak

Kişi ve kurumlara; çekici bir dış görünüş, başarılı bir iletişim becerisi ve nezaket kurallarına uygun davranışlar edinmeleri için yardım ederek daha iyi bir imaja sahip olmalarını sağladığınız, prestijli ve yüksek kazançlı bir imaj danışmanı olabilirsiniz.

Ürün: E-kitap

Yazar: Dr. Zeynep Arslan

Uyumluluk: Android, iOS, Windows, MacOS

yalnızca 55 TL (KDV dahil)

Geniş Kapsam

Başarılı bir imaj danışmanının bilmesi gereken tüm konular detaylıca anlatılmıştır. Ayrıca pahabiçilmez kariyer tavsiyeleri yer almaktadır.

Kolay Anlatım

Konular son derece basit bir dil ile anlatılmıştır. Böylece imaj danışmanlığı mesleğine ilk defa adım atacak kişilerin dahi işi kolaylıkla öğrenmesi sağlanmıştır.

Geniş Kapsam

Android, iOS, Windows veya MacOS işletim sistemine sahip tüm cep telefonları, tabletler, laptoplar ve masaüstü bilgisayarlarda çalışmaktadır.

Sadece 55 TL ödeyerek başarılı bir İMAJ DANIŞMANI olabilirsin!

BÖLÜMLER

Rüya Meslekler: İmaj Danışmanı Olmak - 1. Bölüm

1. Bölüm

Birinci bölümde; imaj ve imaj danışmanlığının geniş tanımı yapılmakta, bu kavramların stil danışmanlığı, görgü kuralları danışmanlığı, alış-veriş danışmanlığı ve kurumsal halkla ilişkiler ile ilişkisine değinilmekte, imaj danışmanlığı mesleğinin kısa bir tarihçesi, bugünü ve geleceğinden bahsedilmekte ve imaj danışmanı olmanın ne gibi faydalar sağlayacağı detaylıca açıklanmaktadır. Ayrıca bu bölümde bir imaj danışmanının ne yaptığı fonksiyonel olarak özetlenmiş olup, okuyucuya imaj danışmanlığı ile ilgili genel bir vizyon kazandırılmaktadır.

2. Bölüm

İkinci bölümde; bir imaj danışmanı olmak için bilinmesi gereken tüm teknik konular detaylıca ama basit bir dille anlatılmıştır. İmaj yönetiminin teknikleri ve uygulamaları hakkında hızlandırılmış bir eğitim almanızı sağlayacak olan bu bölüm, bireysel imaj danışmanlığı ve kurumsal imaj danışmanlığı olmak üzere iki ana uzmanlık alanına bölünmüştür. Bireysel imaj danışmanlığı uzmanlık alanı; dış görünüş, iletişim ve davranış başlıkları ve onların alt unsurlarından oluşmaktadır. Kurumsal imaj danışmanlığı uzmanlık alanı ise bir kurumun olumlu bir imaj oluşturması ve/veya mevcut imajını olumlu hale getirmesi için gerekli olan on üç başlıktan oluşmaktadır. İmaj danışmanlığı alanına ilk defa adım atacaklar için eşsiz bir kaynak olan bu bölüm, ayrıca kendi bireysel imajını ve/veya ait olduğu kurumun imajını düzeltmek (yükseltmek) isteyen kişilerin kendilerini geliştirmeleri ve diğerlerine göre ön plana çıkmaları açısından açısından oldukça faydalıdır.

Rüya Meslekler: İmaj Danışmanı Olmak - 2. Bölüm
Rüya Meslekler: İmaj Danışmanı Olmak - 3. Bölüm

3. Bölüm

Üçüncü bölümde; imaj danışmanlığı hizmeti sunarken hangi stratejik ortaklara ihtiyaç duyulacağı, stratejik ortakları seçerken nelere dikkat edilmesi gerektiği ve stratejik ortaklığın nasıl kurulacağı konuları anlatılmaktadır. Bir imaj danışmanı hizmet sunduğu müşterisinin ihtiyacına göre farklı stratejik ortaklarla çalışmak durumunda olabilir. Bu ortaklardan bazıları şunlardır; kıyafet mağazaları, kuaförler, güzellik uzmanları, cilt doktorları, diş hekimleri, fitness ve SPA merkezleri, estetik doktorları, psikologlar, yaşam koçları ve ses koçları gibi. Stratejik ortakla çalışıyor olmak imaj danışmanının hem işini kolaylaştırır, hem de stratejik ortaktan da komisyon alarak kazancını arttırmasına imkan sağlar. İşte bu bölümde bir stratejik ortakla nasıl çalışılacağının tüm detaylarını içermektedir.

4. Bölüm

Dördüncü bölümde; imaj yönetiminden ziyade daha çok işin danışmanlık boyutunun teknik konuları anlatılmaktadır. Bir imaj danışmanlığı hizmeti sunarken baştan sona ne yapılması gerektiğinin tüm adımlarına değinen bu bölüm sırasıyla şu konuları içermektedir; bir imaj danışmanın müşterisi ile ilişkisi, danışmanlık süreci, seansların aşamaları ve danışmanlık hizmeti sunmanın yolları. Geleneksel yüz-yüze imaj danışmanlığının yanı sıra, telefonda danışmanlık, online danışmanlık, e-mail ile danışmanlık, tele-sınıflar ve seminerler gibi alternatif danışmanlık modelleri de avantaj ve dezavantajları ile yine bu bölümde incelenmiştir. Böylece bir imaj danışmanı, müşterisinin ihtiyaç ve bütçesine göre ona farklı danışmanlık alternatifleri sunabilmektedir.

Rüya Meslekler: İmaj Danışmanı Olmak - 4. Bölüm
Rüya Meslekler: İmaj Danışmanı Olmak - 5. Bölüm

5. Bölüm

Beşinci bölümde; bir imaj danışmanının işinde daha başarılı olabilmesi için kendini nasıl geliştireceği detaylıca anlatılmıştır. Bunun için tüm geleneksel ya da online öğrenme alternatifleri üzerinde detaylıca durulmuş, hepsinin avantaj ve dezavantajları açıklanmıştır. Ayrıca bir imaj danışmanının sahip sahip olması gereken bilgi, beceriler ve kişisel özelliklerin neler olması gerektiği ve bunların nasıl edinileceği de yine bu bölümde yer almaktadır. İmaj danışmanlığı sürekli gelişen ve kendini yenileyen bir meslek dalıdır. Başarılı bir imaj danışmanı da bu bağlamda mesleki bilgi ve becerilerini sürekli geliştirmeli ve güncellemelidir. İşte bu bölüm bunun kolay yolunu göstermektedir.

6. Bölüm

Altıncı bölümde; bir başka firmada maaşlı çalışarak tecrübe kazanmak isteyen bir imaj danışmanının istediği gibi bir iş bulmak için ne yapması gerektiği hakkında detaylı bilgi vermektedir. Hızlandırılmış bir iş bulma kursu niteliği taşıyan bu bölüm, sırasıyla şu konuları içermektedir; kendinizi tanımak, çalışılacak sektörü belirlemek, kişisel pazarlama malzemeleri hazırlamak ve sosyal medya profilleri oluşturmak, iş araştırma süreçleri, iş bulma yöntemleri, iş mülakatına hazırlanmak ve işi elde etmek. Ayrıca işveren üzerinde nasıl mükemmel bir etki bırakacağınızı keşfedeceğiniz bu bölümde, alışılmışın dışında yollarla bu heyecan verici işe nasıl girebileceğiniz anlatılmaktadır.

Rüya Meslekler: İmaj Danışmanı Olmak - 6. Bölüm
Rüya Meslekler: İmaj Danışmanı Olmak - 7. Bölüm

7. Bölüm

Yedinci bölümde; kendinize ait bir imaj danışmanlığı işi kurmak için bilinmesi gerekenler ayrıntılı bir şekilde anlatılmaktadır. Bir iş kurmanın baştan sonra tüm süreçlerine değinen bu bölüm, sırasıyla şu konuları içermektedir; girişimci olmak, iş modeli belirlemek, iş planı oluşturmak, şirket kurmak ve ilgili yasal süreçleri yönetmek, işyeri (ofis) kurmak, ücretlendirme yapmak, sözleşme yapmak ve hizmet bedelini müşteriden tahsil etmek. Sıfırdan başlayarak bir imaj danışmanlığı işi kurmak, içinde sizin tarafınızdan yönetilmesi gereken bir çok detayı barındırır. İşte bu bölümde tüm bu detaylar tüm püf noktalarıyla açıklanmıştır.

8. Bölüm

Sekizinci bölümde; bir imaj danışmanının hızlı ve kolay bir şekilde nasıl müşteri bulacağının yolları detaylıca anlatılmıştır. Hızlandırılmış bir satış–pazarlama kursu niteliği taşıyan bu bölüm, sırasıyla şu konuları içermektedir; hedef kitleyi belirlemek, online pazarlama ve reklam faaliyetleri, sosyal medya pazarlama, geleneksel pazarlama ve reklam faaliyetleri, çevre edinmek (networking), yeni müşteri ile çalışmak ve müşteri memnuniyeti sağlamanın yolları. Sıfırdan müşteri edinme ve onu elde tutmanın tüm detaylarını içeren bu bölüm sayesinde çok kısa sürede sanki yıllardır imaj danışmanlığı yapıyormuş gibi müşteri edinebilirsiniz. Üstelik edindiğiniz her bir müşteriyi sağdık bir müşteri haline getirerek uzun yıllar onunla iş yapabilirsiniz.

Rüya Meslekler: İmaj Danışmanı Olmak - 8. Bölüm

Sadece 55 TL ödeyerek başarılı bir İMAJ DANIŞMANI olabilirsin!

Müşterilerini daha iyi bir görünüme kavuşturmakla görevli bir imaj danışmanı olarak; tutkunuzu, hayatınızda kazançlı, prestijli ve heyecan verici bir kariyer sahibi olmak için serbest bırakın. Kişi ve kurumların çekici bir dış görünüş, başarılı bir iletişim becerisi ve yerinde davranışlar edinmeleri için tüm bilgi ve becerinizi kullanın. Merak etmeyin, girişimci ruhunuz bir yerden başlamanız için gerekli adımı atmanızı sağlayacaktır.

Hayallerinizdeki kariyere sahip olmayı hak ettiğinize inanıyorsanız, Rüya Meslekler: İmaj Danışmanı Olmak’ın tam size göre bir rehber olduğunu bilmelisiniz. Bu pratik kariyer rehberi bir imaj danışmanının bilmesi gereken her şeyi size verebilir…

Sipariş vermek hızlı, güvenilir ve kolaydır!

E-Kitabı 1 dakika içinde bilgisayarınıza, tabletinize veya telefonunuza indirebilirsiniz!

100% Memnuniyet Garantisi

NORMAL FİYATI 135 TL

**KISA BİR SÜRE İÇİN 55 TL**

Sipariş Vermek için:

Aşağıdaki güvenli ödeme formunu doldurarak Rüya Meslekler: İmaj Danışmanı Olmak'ı hemen satın alabilirsiniz. Ödeme işlemi gerçekleştikten sonra e-kitabı anında telefonunuza, tabletinize veya bilgisayarınıza indirip okumaya başlayabilirsiniz. Ödemeniz, SSL güvenlik sertifikalı Stripe Ödeme üzerinden gerçekleşecektir. Kredi kartınızı 100% güvenle kullanabilirsiniz.

GÜVENLİ ÖDEME FORMU

İmaj Danışmanı

İmaj Danışmanı (E-Kitap)

Adres Bilgileri: (optional)

DİĞER MESLEK REHBERLERİ

Hayalinizdeki mesleğe kavuşmanın en kolay ve hızlı yolu ile tanışın!